Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo vyhraje, ten přežije…Obrazek

Konečně pořádně nářezová akce pro gurmány. Snímek nabízí vražedné auťáky, svalnaté i šílené vězně a pořádně vyvinuté krásky. Je to relaxace pro nenáročné diváky, co nechtějí nad filmem příliš uvažovat a rozmotávat zápletky. Malou předlouhou je počítačová hra Carmageddon.

 

 

Jensen Ames je bývalý automobilový závodník, který slavil v minulosti mnoho úspěchů, ale díky malému zaškobrtnutí se z něj stal druhořadý dělník, který těžce maká pro každý cent. Jedinou útěchou mu je manželka s malou dcerkou, na které se moc těší pokaždé když se vrací z namáhavé šichty.

Jenomže v jedné minutě jste vzorný manžel a v druhé se skláníte nad mrtvolou své milované ženy. Za její vraždu je odsouzen a poslán do nebrutálnějšího vězení na světě. Od ředitelky se mu dostane hned z kraje nabídky automobilové reality show. Soutěžící se snaží jeden druhého zmasakrovat a dojet do cíle, tedy pro svou svobodu. Podmínkou je, že závodník musí vyhrát pětkrát. Jediným, kdo to zatím dokázal byl Frankenstein, ale ten umřel po čtvrtém závodu. Naše záporačka vidí velký balík peněz a obrovskou sledovanost. Jensen musí prostě pokračovat ve Frankensteinově nedokončeném díle.

Snímek je konečně svěžím vánkem v béčkových filmech. Užívát si pořádnou řezbu a důmyslné umírání je v poslední dobou nemožná věc, ale přesto se povedlo to nezmatlat. Předělávka kultovního Death race 2000 se vyplatila.

Oficiální trailer k filmu Death Race - Rallye smrti

 

 

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi
USA, 2008, 105 min (SE: 89 min)

Režie: Paul W.S. Anderson
Hrají: Jason Statham, Ian McShane, Jacob Vargas, Joan Allen, Jason Clarke, Tyrese Gibson, Robert LaSardo, Robin Shou, Natalie Martinez, Russell Ferrier